Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Sepcial Promotion

V detskej ortopedickej ambulancii sa venujeme vyšetreniu, diagnostike a liečbe ochorení a úrazov detí od 0-19 rokov, ale so starostlivosťou pokračujeme aj vo vyššom veku. Venujeme sa povinnému vyšetreniu bedrových kĺbov novorodencov, v prípade vykĺbenia bedrových kĺbov zahajujeme liečbu. Sledujeme zdravý vývoj detí (vrodené vývojové vady - equinovarózne nohy, talus vertikalis, arthrogryposis a iné, plochonožie, chybné držanie tela, skoliózu, asymetrie), riešime športové ochorenia a úrazy, poúrazové stavy, máme v starostlivosti telesne postihnutých pacientov. Diagnostikujeme zápalové, reumatické a systémové ochorenia osteoartikulárneho a svalového aparátu, zhubné aj nezhubné tumory s priamou náväznosťou na liečbu, prípadne operatívu. Výhodou ambulancie je priame napojenie na oddelenie fyziatrie a rehabilitácie. V priestoroch nemocnice poskytujeme i možnosť vyhotovenia špeciálnej ortopedickej obuvi, individuálnych ortopedických vložiek, prípadne ortézy.

ČO ZAHŔŇAJÚ NIEKTORÉ DIAGNÓZY A VYŠETRENIA?


Vyšetrenie bedrových kĺbov je povinné pre všetkých novorodencov - skríning coxí sa vykonáva ultrazvukovým prístrojom priamo v našej ortopedickej ambulancii, súčasne kompletne vyšetrujeme celý osteoartikulárny aparát v 1. mesiaci života s následnou starostlivosťou.

Pri vrodených vývojových chybách - pes equinovarus congenitus (talus vertikalis, arthrogryposis,...) pozostáva vyšetrenie z diagnostiky, postupujeme spočiatku konzervatívne – sádrovacou technikou podľa Ponsetiho. Máme priamu náväznosť na protetické pracovisko, ktoré sídli v budove NsP Medissimo (termoplasty, Dennis-Brownove dlahy) s uprednostnením našich pacientov.

Plochonožie – vyšetrenie lekárom dopĺňame vyšetrením na podoskope a následne priamo po vyšetrení v ortopedickej ambulancii máme možnosť vyhotovenia špeciálnej ortopedickej obuvi alebo individuálnych ortopedických vložiek v rámci protetickej firmy s prednosťou vyhotovenia pre našich pacientov a krátkymi čakacími lehotami.

Skolióza, kyfóza - diagnostika zahŕňa klinické a rontgenologické vyšetrenie s možnosťou rehabilitácie a cvičení v rámci FRO Medissimo, predpísanie a vyhotovenie korzetu a jeho kontroly, v prípade nutnosti odoslanie na operačnú liečbu.

Neuromuskulárne ochorenia (DMO, meningomyelokély...) - sledovanie detí, indikácia ortézoterapie a rehabilitácie a podľa potreby indikácia operatívy.

Aseptické nekrózy (M. Perthes, M. Scheuermann, M. Osgood - Schlatter, M. Haglund...) – diagnostika, RTG, CT, MRI, USG, konzervatívna liečba, protetika, fyzioterapia.

Reumatoidné a systémové ochorenia (JIA,..) – diagnostika, RTG, MRI, CT, USG vyšetrenia, konzervatívna liečba - protetika, punkcie kĺbov, aplikácia liečiv, RHB.

Zápalové ochorenia osteoartikulárneho aparátu - diagnostika, konzervatívna liečba

Úrazy a poúrazové stavy - kĺbov (kolená, ramená, malé kĺby rúk a nôh, osové odchýlky), diagnostika RTG, CT, MRI, konzervatívna liečba.

loading...
Volajte nám+421907722377 (aj SMS)
Píšte náminfo@ortopedickecentrum.sk
Navštívte násNitra a Galanta